Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Maturzyści wybierają życiową drogę. Białogardzkie Targi Edukacji i Pracy za nami

Jakub Roszkowski
Uczelnie od Szczecina po Gdańsk, ale także szkoły policealne, cieszyły się sporym zainteresowaniem uczniów z Białogardu
Uczelnie od Szczecina po Gdańsk, ale także szkoły policealne, cieszyły się sporym zainteresowaniem uczniów z Białogardu Jakub Roszkowski
Białogardzkie Targi Edukacji i Pracy mają maturzystom, ale nie tylko im, pomóc w wyborze życiowej drogi. Czy te tegoroczne pomogły? Na pewno dały im sporo wskazówek. W piątek w białogardzkim Liceum Ogólnokształcącym kilkanaście uczelni i szkół policealnych i pomaturalnych, nie tylko z regionu koszalińskiego, zaprezentowało swoją ofertę uczniom przedostatnich i ostatnich klas szkół ponadpodstawowych.

To były już 7. z rzędu Targi Edukacji i Pracy. Ich organizatorem było Liceum Ogólnokształcące im. Bogusława X.

- Po co te targi? Przecież żyjemy dziś w dobie internetu, wszystko mamy w sieci... Uważam, że nic nie zastąpi rozmowy w cztery oczy, takiej nie za pośrednictwem jakiegoś komunikatora, ale na żywo - mówi Daniel Glinka, dyrektor liceum.

- To właśnie dziś uczniowie mogą znaleźć swój cel, drogę, którą będą podążali dalej. Warto więc porozmawiać, by zobaczyć tu swoją przyszłość - dodaje.

Zabrzmiało zbyt górnolotnie?

- Powiedzmy sobie szczerze, że decydujecie w tej chwili o swojej przyszłości. I tylko wtedy osiągniecie w życiu sukces, jeśli wybierzecie to, co lubicie - zwrócił się do uczniów Przemysław Kamiński z Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Jego uczelnia, a także Politechnika Koszalińska, kusiły uczniów z Białogardu doświadczeniem i praktycznymi kierunkami kształcenia. Reprezentanci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koszalinie podkreślali, że są uczelnią wyższą, kształcącą licencjatów i magistrów, a kierunki kształcenia, które obowiązują na ich uczelni - m.in. pielęgniarstwo, ratownictwo medyczne, kosmetologia - są jednymi z najpopularniejszych i których ukończenie powoduje, że szybko znajdziemy pracę.

Do siebie zapraszała też Akademia Morska w Szczecinie, Wyższa Szkoła Bankowości i oczywiście Uniwersytet Szczeciński. Ale uczniów interesowały też szkoły pomaturalne i policealne, m.in. Zespół Szkół Policealnych w Kołobrzegu, którego przedstawiciele zauważali, że szkoła działa już od ponad 60 lat, a kształci na kierunkach, które są bardzo popularne w naszym, turystycznym przecież regionie: technik masażysta, technik usług kosmetycznych.

- Ze znalezieniem pracy też nie powinniście mieć problemów - usłyszeli uczniowie.

Iwona Jarocka z Policealnej Szkoły Medycznej w Koszalinie przypomniała, że w jej placówce jest aż 16 kierunków kształcenia, m.in. technik masażysta i poszukiwany przez pracodawców technik radiologii. Od września uruchomiony zostanie, najpopularniejszy w ostatnim czasie, technik farmaceutyczny.

Zobacz także Uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Edukacj Narodowej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na bialogard.naszemiasto.pl Nasze Miasto