Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Odznaka za zasługi dla ochrony praw dziecka dla Alicji Wojciechowskiej

Jakub Roszkowski
Michał Borkowski
Takich odznak przyznano dopiero 158. A ta jest 159 i otrzymała ją Alicja Wojciechowska, dyrektor Prywatnego Centrum Edukacyjnego „Szkoły Sukces”.

Mowa o Odznace Honorowej, przyznawanej przez Rzecznika Praw Dziecka „Za Zasługi Dla Ochrony Praw Dziecka”. Tę odznakę Alicja Wojciechowska otrzymała w Zagórzu Śląskim, na konferencji Krajowego Forum Oświaty Niepublicznej. Dodajmy, że jej szkoła otrzymała przy okazji certyfikat jakości.

- Ta odznaka, nie ukrywam, jest dla mnie bardzo ważna, potwierdza to, co w zasadzie cała nasza szkoła realizuje, czyli jakość kształcenia, ale w połączeniu z szacunkiem dla uczniów, ich wspieraniem, pomaganiem - mówi pani dyrektor.

Szkoła Sukces w Białogardzie działa w mieście już od 18 lat. I rzeczywiście, jest pionierem w wielu kwestiach, dotyczących nowoczesnej edukacji. To właśnie tutaj powstała pierwsza w regionie „klasa tabletowa”, czyli taka, w której uczniowie, zamiast z zeszytów, korzystają tylko z tabletów. To także tutaj wprowadzają w życie, jako jedni z pierwszych w regionie, innowacyjne metody nauczania i wychowania, głęboko zakorzenione w metodologii Marii Montessori.

Szkoła Sukces to także szkoła integracyjna, w której młodzież z niepełnospraw-nościami, czuje się świetnie.

- Silnie współpracujemy z Niepubliczną Poradnią Psychologiczno - Pedagogiczną, mogę z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że realizujemy wszystkie zalecenia ekspertów, a nawet oferujemy dużo więcej, niż niektóre dzieci potrzebują - mówi dalej Alicja Wojciechowska.

Uczniowie szkoły, tak jak co roku, tak i w tym, wyślą 1 czerwca swoich przedstawicieli do Sejmu Dzieci i Młodzieży. By tam się dostać, tym razem musieli przygotować wydarzenie związane z setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę. Na początku tego tygodnia zorganizowali więc w szkole specjalny występ, wcześniej chodzili po mieście, w odpowiednich strojach z epoki i zachęcali do głosowania na Marię Moczydłowską.

- To pierwsza kobieta, jedna z ośmiu, które zasiadły w polskim parlamencie po odzyskaniu niepodległości - tłumaczą uczniowie. - Wygrała wybory w 1919 roku, sprzeciwiała się dyskryminacji kobiet - uzupełniają.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bialogard.naszemiasto.pl Nasze Miasto