Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przegląd tygodnia w Białogardzie, najważniejsze wydarzenia od 8.11 do 14.11.2020, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja online
Redakcja online
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Białogardu czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Białogardu czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Białogardu, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 8.11 a 14.11.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Co wziąć ze sobą do szpitala na leczenie COVID-19 i nie tylko? Przygotuj zestaw awaryjny [LISTA NIEZBĘDNYCH RZECZY] 14.11.20”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Białogard od 8.11 do 14.11.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Co wziąć ze sobą do szpitala na leczenie COVID-19 i nie tylko? Przygotuj zestaw awaryjny [LISTA NIEZBĘDNYCH RZECZY] 14.11.20

Co wziąć ze sobą do szpitala na wypadek leczenia (covid-19 i nie tylko) podczas pandemii? Fundacja Gotowi.org przedstawiła, z czego powinien składać się podstawowy "zestaw awaryjny". - Jego przygotowanie nie zajmie ci dużo czasu, a zdecydowanie pomoże przetrwać trudny czas pobytu w szpitalu - czytamy na fanpejdżu Gotowi.org na Facebooku.

📢 Fundacja „Jesteśmy Razem. Pomagamy!” przekazała szpitalom sprzęt niezbędny do walki z koronawirusem

90 łóżek szpitalnych z pełnym wyposażeniem, respiratory, szafki przyłóżkowe, fartuchy, maseczki i przyłbice trafiło w ostatnich dniach do siedmiu szpitali w Polsce. Od początku pandemii COVID-19 w ramach akcji „Jesteśmy Razem. Pomagamy!” przekazaliśmy na rzecz ochrony zdrowia pomoc o łącznej wartości ponad 50 milionów złotych.

📢 Wojsko wzmocniło moją siłę woli i wiarę w ludzi.

Rozmowa z kpr. Moniką Górską z 14. Zachodniopomorskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie:

Lenovo TAB M10 10,3" 4GB/64GB WiFi szary (ZA5T0230PL)


Samsung Galaxy Tab A 10.1 2019 32GB WiFi Czarny (SM-T510NZKDXEO)


Tygodniowa prasówka 8.11-14.11.2020 Białogard: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Białogardzie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Największe bolączki Polaków na home office. Poznaj proste pomysły na uśmierzenie bólu

Co stanowi największe wyzwanie dla osób, którym polecono home office ze względu na pandemię? Co zrobić, żeby praca zdalna była lżejsza i przyjemniejsza? Podpowiadamy.

📢 Rząd myśli o zniesieniu części obostrzeń. Padły daty

Najwcześniej w połowie grudnia możemy spodziewać się zniesienia części obostrzeń obowiązujących dziś w Polsce. Zapowiedział to w piątek w rozmowie z radiem Zet profesor Andrzej Horban, szef doradców premiera ds. epidemii. Horban wyjaśnił, że będzie to możliwe dzięki temu, że wzrost liczby zakażeń w Polsce zatrzymał się.

📢 Mam koronawirusa, co dalej? Postępowanie po uzyskaniu pozytywnego wyniku testu na COVID-19? Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Mam koronawirusa, co robić? To jedno z najczęściej zadawanych pytań. Wyjaśniamy, jak postępować po uzyskaniu pozytywnego wyniku testu na koronawirusa, ile dni trwa domowa izolacja dla osób bezobjawowych, a ile jeśli podczas odosobnienia pojawią się symptomy COVID-19. Ponieważ będąc na izolacji, nie można wychodzić z domu, podpowiadamy gdzie zgłosić się, by uzyskać pomoc w zrobieniu zakupów lub z wyprowadzeniem psa na spacer. Co dzieje się z domownikami i czy można pracować? Odpowiadamy na te i inne najczęściej zadawane pytania przez osoby, które dowiedziały się, że są zakażone SARS-CoV-2.

📢 Postaw na milion. Pary z Wrocławia i Katowic powalczą o duże pieniądze

W piątek, 13 listopada o godz. 20:45 na antenie TVP2 zobaczymy kolejny odcinek 20. edycji teleturnieju "Postaw na milion". Wezmą w nim udział pary z Wrocławia i Katowic. Portale naszemiasto.pl są patronem medialnym teleturnieju.

📢 Masz te objawy? Mogą wskazywać na poważne problemy zdrowotne. Jakich sygnałów wysyłanych przez ciało nie należy ignorować?

Wiele sygnałów wysyłanych przez nasze ciało po prostu ignorujemy. Na ból głowy lub karku łykamy tabletki, nieustające przemęczenie zrzucamy na karb przepracowania, za wahania wagi zaś obarczamy winą ostatni posiłek. Warto sobie uświadomić, że wszystkie, nawet z pozoru błahe dolegliwości, mogą być oznaką mniej lub bardziej poważnych problemów zdrowotnych.

📢 Epidemia jest już w Polsce poza kontrolą. Stoimy między młotem a kowadłem.

Lekarz z prowincji: - Dostaliśmy respiratory transportowe. Lekarz z Warszawy: - Nie wyrabia instalacja tlenowa. Druga fala epidemii jest w Polsce jak żywioł, nad którym już nikt nie panuje. Choć nikt nie chce tego jasno przyznać, poszliśmy drogą podobną do szwedzkiej, nie mając jednak służby zdrowia choćby w połowie tak silnej i doinwestowanej jak szwedzka

📢 Premier Morawiecki sugeruje, że na razie rząd nie wprowadzi "kwarantanny narodowej". Pozostaną dotychczasowe obostrzenia

Premier Mateusz Morawiecki opublikował na Facebooku wystąpienie, w którym stwierdza, że nie ma na razie potrzeby wprowadzania kwarantanny narodowej, czyli pełnego lockdownu. Pozostaną jednak w mocy dotychczasowe obostrzenia, gdyż liczba zakażeń wciąż jest wysoka. Premier zapowiedział, że szczepienia na Covid będą dobrowolne.

📢 150 mln zł na dofinansowanie zakupu aut elektrycznych. "Największe dopłaty do zakupu elektrycznych aut dostawczych oraz taksówek"

Dd 26 czerwca 2020 roku będzie można składać wnioski do programów „Zielony samochód”, „eVAN” i „Koliber”. Ministerstwo Klimatu wraz z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki na programy wspierające elektromobilność przeznaczą blisko 150 mln zł. - Trwająca epidemia COVID-19 wymaga od nas rozpoczęcia poszukiwania takich rozwiązań, które pozwolą pobudzić gospodarkę- mówił minister klimatu.

📢 Warszawa: Ekologiczne osiedle na Pradze-Południe. Ściany budynku będą pochłaniać smog

Zielone pnącza antysmogowe na elewacjach, dachy ułatwiające retencję wody, panele słoneczne oraz aplikacje, za pomocą których mieszkańcy będą sterować oświetleniem. Na warszawskiej Pradze-Południe powstało wyjątkowe osiedle ekologiczne.

📢 Wietrzyć sale lekcyjne? W czasie smogu też? W Rybniku zalecenie MEN wydaje się absurdalne

W szkołach trwają gorączkowe przygotowania do rozpoczęcia roku szkolnego. Każdy chce wierzyć, że się uda. Ale absurd goni absurd. Ministerstwo Edukacji Narodowej nie wprowadziło sztywnych regulaminów dotyczących zachowania w szkole, ale opublikowało listę zaleceń dla dyrektorów szkół, których wprowadzenie ma do minimum zmniejszyć ryzyko zarażenia koronawirusem. Jedną z takich wytycznych MEN, MZ i GIS jest wietrzenie sal co najmniej raz na godzinę podczas przerw a nawet w trakcie zajęć. Na pierwszy rzut oka pomysł wydaje się okej, ale niekoniecznie na Śląsku – m.in. w Rybniku, gdzie wkrótce po rozpoczęciu roku szkolnego wystartuje też sezon grzewczy, a wraz z nim miasto opanuje smog…

📢 Kolejne szokujące wyniki kontroli Inspekcji Handlowej: maski antysmogowe to często atrapy, które nie chronią

Półmaska filtrująca (zwana „antysmogową”) przepuszcza szkodliwe pyły, czujnik czadu nie alarmuje, gdy ulatnia się tlenek węgla – wykazały badania w laboratorium. Inspekcja Handlowa na zlecenie UOKiK sprawdziła, czy półmaski filtrujące i czujniki czadu rzeczywiście chronią nas przed toksycznymi substancjami. Wyniki kontroli są szokujące

📢 Smog również w lecie!? Spójrzcie na kopcące również w lipcu kominy w wielu domach. Co nas truje latem?

Smog to nie problem sezonowy. Latem także wdychamy spalany w piecach złej jakości węgiel i śmieci. Co się dzieje wtedy z naszym organizmem – tłumaczą eksperci zapytani przez Forum Rozwoju Efektywnej Energii. Oddychanie zanieczyszczonym powietrzem skraca długość życia nawet o rok. Według szacunków Europejskiej Agencji Środowiska, z tego powodu umiera co roku w Polsce ok. 50 tys. osób. Pediatra i reumatolog dr Małgorzata Biernacka-Zielińska tłumaczy, że oprócz kobiet w ciąży i osób starszych najbardziej narażone są dzieci.

📢 Rekordowa liczba wniosków o dofinansowanie w ramach Funduszu Naturalnej Energii

Tegoroczna jubileuszowa XI edycja konkursu Fundusz Naturalnej Energii realizowana przez GAZ-SYSTEM w partnerstwie z Fundacją „Za górami, za lasami” cieszyła się największym zainteresowaniem ze wszystkich dotychczasowych edycji. Łącznie wpłynęło 201 wniosków o dofinansowanie.

📢 Formalności związane z narodzinami dziecka – o czym trzeba pamiętać i kiedy należy to zrobić! 10 ważnych rzeczy!

Narodziny dziecka to bardzo ważny dzień w życiu kobiety, jej partnera i całej rodziny. Aby noworodek stał się pełnoprawnym obywatelem, należy dopilnować wielu formalności. Oto najważniejsze rzeczy, jakie musisz zrobić ty, albo małżonek/partner zaraz po porodzie.

📢 Smog – co to jest i jak nam szkodzi? Przyczyny zanieczyszczenia powietrza, skutki dla zdrowia i metody ochrony. Smog kwaśny i fotochemiczny

Zanieczyszczenie powietrza to rosnący problem, przez wiele osób lekceważony. Tymczasem lekarze ostrzegają, że jest czynnikiem rozwoju chorób serca, tak samo jak wysokie ciśnienie krwi czy poziom cholesterolu. Inne skutki to częstsze przypadki cukrzycy, demencji, nowotworów i poronień. Lista chorób, którym sprzyja, jest coraz dłuższa. Najważniejszą kwestią jest więc to, jak chronić przed smogiem swoje zdrowie.

📢 Seksowna Natalii w swoim fonograficznym debiucie z piosenką "Moment". To owoc współpracy z duetem MIYO. Zobacz, jak wypadła [FOTOGALERIA]

"Moment" to utwór, który powstał ze współpracy Natalii z producenckim duetem MIYO (Jonatan Chmielewski i Michał Nosowicz). To oni są odpowiedzialni za wiele produkcji Smolastego m.in. "Fake Love", Tymka - "Będzie Lepiej", Honoraty Skarbek - "Friendzone" czy Young Igi - "Cały Świat".

📢 Czy będą nowe obostrzenia w Polsce? W innych krajach jest już całkowity lockdown. Jak z koronawirusem radzą sobie Niemcy czy Francja?

Choć całkowity lockdown dopiero przed nami, wielu osobom już teraz nie podobają się wprowadzone przez polski rząd obostrzenia - uważają je za zbyt rygorystyczne. Dla porównania przytacza się przykłady innych krajów, w których koronawirus także szaleje, a mimo tego nie nastąpił lockdown, sklepy i usługi są otwarte, a dzieci nadal chodzą do szkoły. Czy aby na pewno Polska ma jedne z najostrzejszych restrykcji w związku z pandemią koronawirusa? Zobacz, jakie naprawdę są obostrzenia w Czechach, Francji, Niemczech i innych krajach.

ZOBACZ KONIECZNIE

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bialogard.naszemiasto.pl Nasze Miasto