Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Szpital w Sławnie chce otworzyć poradnie kardiologiczą, neurologiczną i pracownię endoskopową

Robert Gębuś
FOT.R.Pietrasz
FOT.R.Pietrasz
To ma być jeden ze sposobów na ratowanie budżetu szpitala w Sławnie, który nie został przekształcony w spółkę prawa handlowego. Placówka pozostał z długami w wysokości około 11 mln zł.

- Każdy dodatkowy przychód jest dla nas na wagę złota - mówi Arkadiusz Michalak, dyrektor szpitala w Sławnie. - Ubolewamy wciąż nad utratą pogotowia, które przynosiło nam ponad 3,5 mln rocznie z tytułu kontraktu.
Te straty szpital zamierza przynajmniej częściowo powetować, rozszerzając swoje usługi o poradnie kardiologiczną, neurologiczną i pracownię endoskopową.

Czytaj również:Walczą o powrót do zdrowia Piotra Świstacza

- Chcemy poszerzyć zakres działania o poradnię kardiologiczną, neurologiczną i pracownię endoskopową- wyjaśnia Michalak. - To pozwoli zwiększyć zakres zabiegów. Negocjujemy z NFZ, mamy nadlimity.
Michalak twierdzi, że jest szansa, żeby sławieński szpital otrzymał kontrakty na poradnie i pracownię. - Największa szansa jest na to, że NFZ podpisze kontrakt na pracownię endoskopową. Rozstrzygnięcia kontraktów na pracownie endoskopowe jeszcze nie zostały ogłoszone. Natomiast mniejsze szanse mamy na poradnie kardiologiczną i neurologiczną. Jednak i tu nie stoimy na straconej pozycji.
Dyrekcja sławieńskiego szpitala złożyła wnioski na wszystkie te poradnie, jednak jeśli szpital miałby otrzymać kontrakt, to raczej nie w tym roku. - Chyba, że NFZ przesunąłby środki na kontrakt i wtedy poradnie mogłyby ruszyć jeszcze w tym roku - mówi dyrektor. - W innym przypadku liczymy, że uda się zakontraktować poradnie w 2014.

Czytaj również:Szpital walczy o powrót pogotowia

Dyrektor szpitala w Sławnie przyznaje, że zdaje sobie jednak sprawę, że uzyskanie kontraktu nie będzie łatwe. Kardiologię dziecięcą stracił niedawno Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku. - W dzisiejszych czasach nic nie przychodzi łatwo - mówi dyrektor. - Mamy jednak atuty w postaci kadry, która jest gotowa do pracy w poradniach, oraz sprzęt, który cały czas dokupujemy.

Jak mówi dyrektor, wzmacniane są głównie oddziały zabiegowe, ortopedia i chirurgia. - Mamy fachowców, oddziały uzupełniamy o sprzęt do elektrochirurgii, napęd ortopedyczny do zespoleń śródszpikowych i kości długich, zakupiliśmy nowy monitor, wideogastroskop - wylicza dyrektor.

Więcej w "Dzienniku Sławieńskim"

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Radosław Fogiel

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bialogard.naszemiasto.pl Nasze Miasto