Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Białogardzie powstał pierwszy w Polsce klub radnych Polska 2050

inf. pras.
W sobotę 10 października odbyła się konferencja prasowa w Białogardzie (woj. zachodniopomorskie) z udziałem lokalnych struktur ruchu Polska 2050. Konferencja zainaugurowała powołanie pierwszego w Polsce klubu radnych pod szyldem Polska 2050. Klub powstał z inicjatywy trzech bezpartyjnych radnych, którzy po kampanii prezydenckiej Szymona Hołowni zdecydowali się wspierać rozwijający się ruch.

- Jednym z celów ruchu Polska 2050 jest sukcesywne zmienianie naszego kraju, przebudowując go kawałek po kawałku. Z ogromną radością przyjąłem fakt utworzenia pierwszego w Polsce klubu radnych Polska 2050 w Białogardzie. Dobra budowa musi opierać się na solidnych fundamentach. W budowie Polski taki fundament stanowią samorządy, dlatego bardzo cieszę się z tego, że to właśnie ich przedstawiciele decydują się aktywnie angażować w działania naszego ruchu - powiedział lider Polski 2050, Szymon Hołownia.

Klub radnych Polska 2050 stworzyli: Szczepan Jonko, Robert Borkowski i Adam Wegner.

Szczepan Jonko to przewodniczący Klubu Radnych Miasta Białogard „Polska 2050”, który jest jednocześnie liderem okręgu koszalińskiego w ramach struktur stowarzyszenia Polska 2050 i działał wolontariacko w czasie kampanii prezydenckiej Szymona Hołowni.

- Razem z moimi kolegami - Robertem Borkowskim i Adamem Wegnerem, połączyła nas wspólna idea na rozwój naszego miasta i okolic oraz fakt, że byliśmy kandydatami niezrzeszonymi w żadnej partii. Wspólnie założyliśmy klub pod nazwą „Razem i Wspólnie”, którego zostałem przewodniczącym. Gdy na scenie politycznej w walce o prezydenturę pojawił się Szymona Hołownia, okazało się, że jego pomysły na przyszłość Polski i Polaków są zgodne z poglądami naszej trójki i wspieraliśmy go w regionie w miarę indywidualnych możliwości - mówił Jonko.

Robert Borkowski pełni funkcję radnego w Białogardzie drugą kadencję, a Adam Wegner również radny, jednocześnie dyrektor Powiatowego Domu Samopomocy Centrum Rehabilitacyjno-Kulturalnego w Białogardzie.
- Jesteśmy przekonani, że nasza inicjatywa zainspiruje innych działaczy samorządowych w całej Polsce do pójścia w nasze ślady - dodał Jonko.

Konferencja odbyła się w Białogardzie, przy ul. Zamoyskiego 14, w miejscu szczególnym dla radnych i sympatyków Hołowni, ponieważ w tym miejscu w trakcie kampanii prezydenckiej wisiał jego żółty baner wyborczy. W sobotę nowi radni ruchu Polska 2050 zawiesili w tym miejscu nowy baner o rozmiarze 8m x 8m, promujący klub radnych Polska 2050. Autorem projektu baneru jest Szymon Lis.

Przemysław Łonyszyn, rzecznik prasowy Polska 2050 w województwie zachodniopomorskim, który prowadził całą konferencję, zaapelował do lokalnych start-upów, studentów i instytucji naukowych o utworzenie aplikacji, która „_pomogłaby w efektywnym zarządzaniu dostępnymi łóżkami w szpitalach, aby karetki pogotowia nie musiały błądzić, wożąc pacjentów w ciężkim stanie. Taka aplikacja pozwoliłaby pokazać potencjał kapitału ludzkiego województwa zachodniopomorskiego, często będącego na marginesie procesów decyzyjnych w Polsce_”.

Agnieszka Kosińska, liderka Polska 2050 w województwie zachodniopomorskim opowiedziała o lokalnej strukturze stowarzyszenia.
- Struktura Stowarzyszenia Polska 2050 zakłada istnienie w każdym województwie własnej ekipy. Województwo zachodniopomorskie podzielone jest na dwa okręgi wyborcze i w każdym jest dwóch liderów okręgowych. W części koszalińskiej jest to Szczepan Jonko oraz Jerzy Nogaj. W szczecińskiej – Joanna Hamera-Szczerba i Bogusław Wałejko. Wojewódzkim liderem projektu Pokolenie 2050 skierowanego do młodych ludzi jest Mariusz Rakoski. W każdym z powiatów mamy swoich liderów powiatowych, których zadaniem jest współpraca ze społecznością lokalną w poszczególnych gminach i sołectwach - wyjaśniła Kosińska.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bialogard.naszemiasto.pl Nasze Miasto