Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wspólnie przeciw przemocy i uzależnieniom. Akcja w Białogardzie [ZDJĘCIA]

red
Policja w Białogardzie
23 maja na terenie Białogardu odbyła się kolejna już edycja akcji Wspólnie przeciw przemocy i uzależnieniom skierowana do dzieci i młodzieży z terenu miasta Białogard.

Zespół Doradczy ds.Przeciwdziałania Narkomanii funkcjonujący przy burmistrz Białogardu, w którego skład wchodzi Komenda Powiatowa Policji w Białogardzie, pedagodzy białogardzkich szkół, przedstawiciele MOPS, organizacja pozarządowa Teen Challenge oraz Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie po raz kolejny zorganizował akcję profilaktyczną skierowaną do uczniów białogardzkich szkół pn:,,Wspólnie przeciw przemocy i uzależnieniom”.

Do udziału w tym przedsięwzięciu zostały zaproszone wszystkie szkoły z naszego miasta. Jak co roku przedstawiciele szkół nie zawiedli. Celem akcji jest uświadomienie młodym ludziom jak ważny jest drugi człowiek, że przemocy nie należy się wstydzić, lecz o niej rozmawiać gdyż tylko dzięki świadomości można jej uniknąć oraz wpływ na nasz organizm mają alkohol, narkotyki i inne używki.

Wszystkie zespoły biorące udział w akcji otrzymały mapki z wyznaczoną trasą na której znajdowały się punkty kontrolne, do których każda grupa musiała dotrzeć i wykonać określone zadanie. Po wykonaniu zadania grupa otrzymywała określona ilość punktów, a następnie musiała kierować się do kolejnego punktu wyznaczonego na mapie. Przy stanowisku przygotowanym przez Komendę Powiatową Policji w Białogardzie uczestnicy aby zdobyć punkty musieli jak najszybciej ubrać się w strój PZ. Klub strzelecki LOK zorganizował dla młodzieży wspinaczki na linach.

Finał całej akcji odbył się na terenie strzelnicy LOK gdzie uczestnicy mogli posilić się smakołykami z grilla i zimnymi napojami.

Zobacz także Burmistrz Białogardu Emilia Bury przedstawia nowych szefów miejskich spółek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na bialogard.naszemiasto.pl Nasze Miasto