Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Budżet Obywatelski w Białogardzie. Oto nowe projekty

Jakub Roszkowski
W ramach ubiegłorocznego Budżetu Obywatelskiego zrealizowany został w mieście Festiwal Kolorów
W ramach ubiegłorocznego Budżetu Obywatelskiego zrealizowany został w mieście Festiwal Kolorów archiwum
Przed nami głosowanie i wybór najlepszych propozycji, które zostaną zrealizowane z pieniędzy Budżetu Obywatelskiego.

Na zgłaszanie tych propozycji mieszkańcy Białogardu mieli miesiąc. Robili to w marcu. Później był czas na weryfikację zgłoszonych pomysłów, a teraz lista jest już zatwierdzona. Głosowanie rozpocznie się 20 maja i potrwa do 29 maja.

Listę tych projektów, które zdobędą największą liczbę głosów i w konsekwencji zostaną zrealizowane, poznamy 5 czerwca.

Realizacja wszystkich zwycięskich projektów musi być zakończona w tym roku. A przypomnijmy, do wydania jest łącznie 400 tysięcy złotych. Koszt jednego zgłoszonego projektu nie może przekroczyć 50 tysięcy złotych. Teoretycznie więc zrealizowanych może być aż osiem pomysłów.

W ramach Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok zgłoszonych zostało aż 30 propozycji. To o trzy więcej niż w zeszłym roku, w którym kwota na Budżet Obywatelski wynosiła jedynie 100 tysięcy złotych, a maksymalna kwota na jeden projekt nie mogła przekroczyć 20 tysięcy złotych. Jednak nie wszystkie tegoroczne propozycje uzyskały akceptację. Aż osiem przepadło. Nie miały właściwej liczby podpisów, opiewały na wyższą kwotę niż 50 tys. zł albo konieczna była współpraca z innymi podmiotami, by je zrealizować, a tego budżet nie przewiduje.

Ostatecznie więc pod głosowanie zostaną poddane 22 projekty.

Są to siłownia przy ul. Kisielice Duże, miejsca parkingowe przy ul. 1 Maja, oświetlenie ścieżki zdrowia wokół stadionu, wykonanie spowalniacza przy przedszkolu nr 2, budowa placu zabaw przy ul. Chopina, Festiwal Teatrów Ulicznych, modernizacja placu zabaw przy SP nr 3, siłownia zewnętrzna przy Orliku, nowy parking na osiedlu Zwycięstwa, edukacyjne stojaki rowerowe, remont chodników na terenie przedszkola nr 2, poprawa infrastuktury ROD Słonecznik, Białogardzki Bieg Uliczny, ustawienie defibrylatorów w miejscach publicznych, renowacja i modernizacja placu zabaw przy ul. Kisielice Duże, Festiwal Hip-Hopu, sfinansowanie sterylizacji i kastracji wolno żyjących kotów i psów, organizacja imprezy pod nazwa Ale cyrk!, Białogardzki Kongres Samorządów Uczniowskich, Kino Letnie w Białogardzie oraz Białogardzki Mural Artystyczny, którego twórcą ma być koszaliński mistrz Cukin. Mural miałby się pojawić na ścianie budynku Szkoły Podstawowej nmr 4 w Białogardzie.

Zobacz także Białogard: Prezydent RP Andrzej Duda o strajku nauczycieli i okrągłym stole

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na bialogard.naszemiasto.pl Nasze Miasto